Michal Čihař - Pivní slavnosti ve Svijanském Újezdě

Pivní slavnosti ve Svijanském Újezdě

Letos poprvé jsem se zůčastnil této akce, přestože to z chalupy mám jenom asi pět km. Co mě zklamalo ještě než jsem tam vůbec vyrazil, byl naprostý nedostatek informací na netu. Pár věcí se dalo vyčíst z fóra na obecních stránkách , ale jinak nic, na stránkách pivovaru Svijany se člověk dočetl jen, že se ten termín něco koná .

No co, je prostě vidět, že internet do některých končin ještě moc nedorazil :-). Vstup na akci byl vskutku lidových 70 korun.

Hlavně, že piva byl dostatek (akorát byly trochu fronty, ale celkem v normě), za celkem lidovou cenu (nebo alespoň pro Pražáka :-)) a najíst se taky bylo čeho.

Hudba nebyla vešekerá podle mého gusta, přecejenom kapely jako Turbo jsem slyšel poprvé v životě a nevadilo by mi, kdyby to bylo naposled :-). Následující Harlej už poněkud přitvrdil a začalo to být zajímavé. Před půlnocí přišla řada na Tři sestry, tedy konečně něco co znám a rád si poslechnu. Až na jednu písničku, kde Fanánek lehce zapomněl slova a jedna sloka vypadala asi takhle: „na nana nana na na, je to v píči“ :-), to byl dobrý koncert.

A na závěr postesk člověka závislého na technice: naprosto tam nefungovaly mobily, když měl člověk štěstí a dlouho se snažil, tak se podařilo odeslat SMS, ale na telefonování bylo lepší zapomenout. Sítě byly tak přetížené, že mi zprávy dorazily až v noci, když jsem se odsunul z dosahu DOSované BTSky.