Michal Čihař - Můj free software 4. - alcatool/alcasync

Můj free software 4. - alcatool/alcasync

Jestli mě paměť neklame, tak zhruba ve stejné době jako Wessie jsem začal s reverse engeneeringem protokolu pro synchronizaci telefonů Alcatel. Šlo to až překvapivě snadno díky logovacím schopnostem originálního software pro Windows. Bohužel tuto skvělou vlastnost již z novějších ostranili, ani nevím proč. Možná to nějak souviselo s tím jak si odkazy na můj web posílali v interních newsech :-).

Projekt se ze začátku jmenoval alcatool, ale poté co jsem zjistil, že jeden alcatool již dříve existoval, přejmenoval jsem ho na alcasync . Tento program v podstatě nikdy nebyl určen pro uživatele, ale spíš pro vývoj a odladění protokolu. Ze začátku se sestával jen z knihovny, která umožňovala základní komunikaci a jednoduchého obslužného programu. Během vývoje přibyl i interpreter který umožňoval interaktivně zadávat příkazy a skriptování, který jsem použil pro vyhledávání funkcí hrubou silou :-). Bohužel přístup k SMS v telefonu se mi stejně nepodařilo zajistit.

Nakonec se z toho vyvinula i docela použitelná command line utilita, ale hlavně knihovna, kterou pak použila grafická aplikace KAlcatel , o které se dozvíte více příště.

New Comment

Due to excessive spam, new comments are disabled. If you have some feedback on this post, please send me email or followup on Twitter or Facebook.