Michal Čihař - Můj free software 4. - alcatool/alcasync

Můj free software 4. - alcatool/alcasync

Jestli mě paměť neklame, tak zhruba ve stejné době jako Wessie jsem začal s reverse engeneeringem protokolu pro synchronizaci telefonů Alcatel. Šlo to až překvapivě snadno díky logovacím schopnostem originálního software pro Windows. Bohužel tuto skvělou vlastnost již z novějších ostranili, ani nevím proč. Možná to nějak souviselo s tím jak si odkazy na můj web posílali v interních newsech :-).

Projekt se ze začátku jmenoval alcatool, ale poté co jsem zjistil, že jeden alcatool již dříve existoval, přejmenoval jsem ho na alcasync . Tento program v podstatě nikdy nebyl určen pro uživatele, ale spíš pro vývoj a odladění protokolu. Ze začátku se sestával jen z knihovny, která umožňovala základní komunikaci a jednoduchého obslužného programu. Během vývoje přibyl i interpreter který umožňoval interaktivně zadávat příkazy a skriptování, který jsem použil pro vyhledávání funkcí hrubou silou :-). Bohužel přístup k SMS v telefonu se mi stejně nepodařilo zajistit.

Nakonec se z toho vyvinula i docela použitelná command line utilita, ale hlavně knihovna, kterou pak použila grafická aplikace KAlcatel , o které se dozvíte více příště.