Michal Čihař - Slovenská pošta vrací úder

Slovenská pošta vrací úder

Když jsem popisoval problémy s posláním balíčku na Slovensko , myslel jsem, že to nejhorší už je za mnou a zbytek transakce proběhne bez problémů. Doručení tak opravdu proběhlo, adresát mi během pár dní napsal, že mu balíček v pořádku dorazil. Bohužel to samé se už nedá říct o penězích, které měly dorazit na můj účet.

Koncem února (25. 2.) (tedy po téměř dvou měsících) jsem se vydal na poštu zjistit stav. Když i oni uznali, že už to trvá dlouho, sepsali jsme reklamaci a já čekal. Česká pošta má lhůtu na vyřízení reklamace dva týdny, Slovenská měsíc a komunikace mezi nimi asi taky trvá měsíc a tak jsem se 12. 5. dočkal vyjádření.

V tom se píše, že "23. 1. 2008 byla částka připsána na účet 1188198038/0800 správně (původně chybné číslo účtu).". No říkal jsem si, že napsali na jaký účet to poslali omylem (změna oproti mému číslu není až tak velká, takže bych celkem dokázal pochopit, že se jednou někde přepsali) a čekal jsem, že mi peníze dorazí.

Dnes už jsem usoudil, že se nedočkám a vyrazil jsem si zase popovídat na poštu, jak že to tedy s mými penězi je. Pán celkem ochotně vyhrabal reklamační protokol, který dostali od Slovenské pošty a z něj jsem se konečně dozvěděl, jak to bylo - peníze nejdříve poslali na úplně jiné číslo účtu, kupodivu se netrefili do existujícího a peníze se jim vrátily. Na druhý pokus už se asi zběžně podívali, jak to číslo účtu má vypadat, a už se skoro trefili a peníze asi taky někam došly (nebo si nevšimli, že se jim vrátily).

Po prozkoumání podacího lístku pán usoudil, že to číslo je napsané dostatečně čitelně a netuší jak z toho někdo mohl vyrobit nějaké úplně jiné, ale že prý se tyto informace několikrát přepisují, tak to možná pár lidí přepsalo blbě. No nemám slov, obzvlášť za situace, kdy to tam při podávání přede mnou slečna přepisovala do počítače.

Výsledek mého dnešního výletu je tedy ten, že peníze ještě asi pár měsíců neuvidím. Česká pošta v pondělí vymyslí, jestli budou reklamovat reklamaci nebo vytvoří novou reklamaci a pošlou to na Slovensko. Pokud budou pokračovat v nastoleném tempu, tak možná v srpnu vyzkoumají, že ty peníze jsou opravdu na jiném účtě.

Na závěr nezbývá než doporučit využívání služeb těchto skvěle fungujících institucí.