Michal Čihař - Tam a zase zpátky

Tam a zase zpátky

Když jsem před třemi a půl lety opouštěl SUSE, myslel jsem si, že je to definitivní a osud už mě zavane někam jinam. Práce v nové firmě mi připadala zajímavá a příležitosti něco se tam naučit bohaté.

Nicméně po pár letech mě už práce u nového zaměstnavatele přestala bavit a motivovat a bylo na čase udělat změnu. První rozhodnutí bylo jednoduché - koncem května jsem podal výpověď a naplánoval si prázdniny. Idea byla taková, že během výpovědní lhůty se poohlédnu po jiném místě a od září zase začnu dělat.

Idea to byla pěkná, ale během těch dvou měsíců jsem se nějak nebyl schopný rozhodnout kam jít. Tak jsem to dočasně uložil k ledu a užíval si volna. Odpočinek od počítačů se skvělá věc, ale když je člověk trochu aktivní v pár projektech, nepřejte si vidět to množství mailů, které se nahromadí. Já se posledními nahromaděnými prokousal až včera.

Jak se blížil začátek září a tím termín, kdy jsem chtěl začít pracovat, do práce se mi chtělo čím dál tím méně. No tak co, práce mi nikam neuteče, udělám si volno ještě v září :-). V té době už v mém hledáčku zůstaly jen dvě nabídky - vývoj na Xenomai pro firmu Inova a L3 support v SUSE . Obojí mělo své výhody, ale nakonec převážila možnost práce na mých projektech v pracovní době v SUSE a tak se tedy po třech a půl letech vracím na místo činu. Uvidíme jak dlouho tam vydržím tentokrát :-).

PS: Debian právě dosáhl významného milníku - byla nahlášena chyba číslo 500000 .