Michal Čihař - Mailový klient podruhé

Mailový klient podruhé

Už jsem tu jednou řešil výběr mailového klientu. Doba už pokročila (a moje požadavky se trochu změnily) a najednou mi připadalo, že je čas na změnu.

No vlastně nějak z požadavků nezůstal kámen na kameni, protože se poněkud změnilo moje používání emailu a souvisejících služeb. Už nepožaduji newsy, protože se nedají rozumně používat z více počítačů najednou (tak aby se přenášel stav co je přečtené a co není).

V rámci poslední čistky jsem zrušil většinu dalších emailových kont, takže si už postačím s jednou identitou na účet.

Takže aktuální požadavky:

  1. Rychlost a neblokující operace. Nesnáším když ověřování PGP podpisu zablokuje celý program.
  2. Podpora IMAPu, pokud možno s offline prací.
  3. PGP (spolupráce s GnuPG a gpg-agentem)
  4. Možnost konfigurace klávesových zkratek.
  5. Práce s mailing listy (přímá odpověď na list)
  6. Snadná práce se složkami
  7. Gtk/Gnome rozhraní (hlavně ne KDE, ze kterých nic nepoužívám a nechci spousty kde procesů).

KMail

Dosud jsem ho používal. S ním se mi v počítači usídlila půlka KDE, občas je neuvěřitelně pomalý, PGP blokuje celý program. Má pár bugů, které mi vadí a nikdo se nemá k jejich opravení a mě se do toho moc nechce.

Sylpheed-claws

Několik lidí mi už Sylpheed doporučovalo, vlastnostmi se mi více líbila odnož/fork claws, tak jsem začal zkoušet a zatím úspěšně používám. Sice mi vadilo pár věcí, ale do CVS už se začínají dostávat opravy :-).

Evolution

Pořád mi připadá jako nějaká obluda, kterou nevyužiji. Má naprosto příšerné klávesové zkratky, které se nedají měnit. Informace o PGP podpisu jsou schované kdesi dole.

Thunderbird

Pořád neumí mailing listy…

New Comment

Due to excessive spam, new comments are disabled. If you have some feedback on this post, please send me email or followup on Twitter or Facebook.