Michal Čihař - Další možnosti generování dokumentace phpMyAdminem

Další možnosti generování dokumentace phpMyAdminem

Před týdnem jsme se dozvěděli jak získat PDF s popisem databáze, dnes se podíváme jaké jsou další možnosti generování dokumentace v phpMyAdminovi.

Datový slovník

Dalším užitečným výstupem, je datový slovník, se kterým jsme se již potkali v PDF výstupu. Nalezneme ho opět na stránce se základními informacemi o databázi . Jeho výstupem je HTML stránka se stručným přehledem tabulky , kterou můžeme případně zkopírovat do naší dokumentace.

Exporty

Pro začlenění struktury tabulky do dalších dokumentů ale může být vhodnější použít exportní funkce . Pokud zvolíme možnost exportovat jen strukturu tabulek, dostaneme v požadovaném formátu dokumentaci vybraných tabulek z databáze. Z formátů pro export si snad vybere každý ten svůj oblíbený – LaTeX, OpenDocument, Microsoft Office nebo třeba PDF.

Další možnosti

Kromě těchto možností má většina stránek možnost přepnutí do náhledu pro tisk, který také může být vhodný pro začlenění do dokumentace. Tak můžeme třeba získat přehled o  celé databázi nebo tabulce popřípadě z libovolného SQL dotazu. Přehled o vybraných tabulkách z databáze získáme na stránce s  přehledem databáze zaškrtnutím požadovaných tabulek a vybráním funkce „Náhled pro tisk“.